Dubai'de Nerede Yesek?

Dubai'desiniz... Sabahları şaşalı saraylardan otellere, AVM'lerden sahile koşuyorsunuz... Akşamları da haklı olarak günün yorgunluğunu atabileceğiniz keyifli bir restoran/mekan arayışına giriyorsunuz... İşte Dubai'nin eşsiz lezzet durakları;

Buddha Bar Tabii ki Buddha Bar'ı en üste koyacağım. Ne sandınız? Buddha Bar'ın konseptine aşina olanlar bilir. Mekanda her zaman kocaman Buddha heykelinin altına yerleştirilmiş masalarda, neredeyse zifiri karanlıkta yemek servis edilir. Dubai'de de, konsepte sahip çıkılmış. Dünya'daki diğer Buddha Bar'lara nazaran, biraz daha sıkışık ve küçük olsa da, birbirinden lezzetli yemekleri ile karnınızı doyuruyorsunuz!

Siddharta Burası, Buddha Bar'ın lounge'u. Burada da yemek servisi yapılıyor, fakat benim önerim, hemen karşısındaki Buddha Bar'da yemeğinizi yedikten sonra eşsiz Siddharta terasında içkinizin tadını çıkarmanız. Üstelik nargile de var!

Gaucho Akşam yemeği için mutlaka önerebileceğim bir başka restoran ise, yine marinada yer alan Gaucho Restaurant. Burası bir Argentin steakhouse. Dekorasyonunda siyah beyaz renkler hakim ve oldukça şık bir yer. Yemekleri ve ortamı çok hoş. Lüks bir yerde, oldukça rahat bir şekilde yemek yiyorsunuz. Kimi misafirler ayakta müzik dinlerken, kimi masalarında yemeklerinin keyfini çıkartıyor. Yüksek müzikli bir yer. Dolayısıyla önceliğiniz muhabbet etmek ise en doğru tercih olmayabilir.

Billionaire Mansion Dubai Taj otelin içinde yer alan restoran, modern dizaynı ve ferah atmosferi ile kesinlikle görülmeye değer. İtalyan ve Japon mutfağı üzerine yoğunlaşılan bir menüye sahip. Restoranda zaman zaman canlı dans, şarkı ve akrobat gösterileri de düzenleniyor.

Cavalli Club Düğün atmosferini, masalarını ve şıklığını sevenlerdenseniz hazırlanın, düğüne gidiyorsunuz. Cavalli Club, devasa avizelerin altında, mor ağırlıklı bir dekorasyon eşliğinde yemek yediğiniz, şık bir mekan. Özellikle İtalyan mutfağı seviyorsanız, keyifli bir düğün olacak!!

Atmosphere Burj Khalifa Burj Khalifa'nın tepesine sıra beklemeden çıkmak isteyenler buraya! Atmosphere gökdelenin 122. katında bulunuyor. Lezzetler bahane, manzara şahane!

La Cantine du Faubourg Heykeltıraş bir ikili tarafından açılmış olan restoran, aslen butik bir Fransız restoranı. Paris'ten esinlenerek dekore edilmiş. Hotel Costes tadında bir dekorasyonu ve menüsü var.

Pierchic Jumeirah Al Qasr iskelesinin bitiminde bulunan, fazlasıyla romantik ve bir o kadar da lezzetli bir deniz ürünleri restoranı. Özellikle havyar ve istiridyesinin ünü almış başını gidiyor.

Zuma yine çok başarılı bir dekorasyon, mutfak ve atmosfer ile karşınıza çıkıyor. Son 3 yılın "En İyi Restoranı" seçilen Zuma'da, sushi yemeden dönmemelisiniz!

Ossiano Rüya. Resmen bir rüya. Bir duvarı boydan boya akvaryum olan restoranda, her tür balık servis ediliyor. İnsan akvaryumdaki balıkların gözünün içine baka baka kılçık ayıklarken biraz suçluluk duymuyor değil ama akvaryumdakilerin neredeyse tamamının süs balığı olması, insanın içini biraz olsun rahatlatıyor!

Reflets par Pierre Gagnaire Dubai Buraya gitmelisiniz değil, gidin. Öneri değil, emir. Burada, bizzat bir laboratuvar var ve deney tüplerinde türlü lezzeti karıştırıp, yeni lezzetler elde ediyorlar. Yani, ortaya çıkan lezzetin bir tekrarı daha yok. İnanılmaz değil mi?

Al Hadheerah Aynı şekilde, buraya da gitmeden dönmeyin. Al Hadheerah'ın özelliği ve güzelliği, hem çok eğlenceli, hem çok rahat hem de benzeri görülmemiş bir konsepte sahip olmasından geliyor. Burada, isterseniz hint ve arap yemekleri yiyor, isterseniz hemen köşedeki spada rahatlıyor, isterseniz dansçıları izliyorsunuz. Hatta hakkında, buraya gidenlerin "eğlenceye ihtiyaçları kalmadığı" söyleniyor.

TOMO Burası, yarışmaya yeni katılanlardan. "Dubai'nin en iyi Japon mutfağı" ve "en iyi yeni restoran" seçilmiş. Çok güzel bir manzaraya karşı, lezziz ikramlar ile ağırlanıyorsunuz. Epey keyifli; gidin, kendiniz görün!

#Dubai

Son Yazılar