Berlin'in Çılgın Gece Hayatı

Berlin'in gece hayatı, bambaşka! Hatta Avrupa'nın hiçbir yerinde, böylesine vahşi ve hareketli bir gece hayatına tanıklık etmediğimi itiraf etmeliyim! İşte Berlin'de geçireceğiniz vakti en unutulmaz kılacak ve etkisinden uzun süre çıkamayacağınız Berlin klüpleri!

KitKat Club Buranın hedef kitlesi biraz farklı olsa da, yeniliklere açık ve heyecan arayan kişilerin güzel vakit geçirebileceği bir yer. KitKat’ın özelliği, dresscode’un diğer klüplere nazaran biraz daha farklı olması. Buraya, kıyafetlerinizle giremiyorsunuz. Yapabileceğiniz en muhafazakar kombin, iç çamaşırınızı giymek. İçeride, sabaha kadar devam eden çılgın partiler ve eğlenceler oluyor. Kapısında ise, akşamın ilk saatlerinden itibaren sutyenli beyler, jartiyerli hanımlar kuyruk oluşturmaya başlıyorlar. Ben, bu insanları dansçı zannettiğimden, kauçuk botlarım ve deri ceketimle, içeri giremeyeceğimi duyduğumda epey hayal kırıklığına uğradım çünkü yalan söylemeyeceğim, içeriyi çok merak ediyordum. “Ben ceketimi çıkartsam?” gibi saçma serzenişlerden sonra, gerisingeriye dönmek durumunda kaldım.

Berghain Bambaşka bir gece kulübü deneyimi. Zira, bu klüp, terkedilmiş bir fabrikanın içinde yer alıyor. Tam "kaybolduk" dediğinizde, taksici sizi indiriyor ve inin cinin top oynadığı ürkünç bir yoldan, ıssız binaya doğru ilerliyorsunuz. İçerisi ise, bambaşka. Berghain’a girmek biraz zor, çoğunlukla içeride tanıdığınız olması gerekiyor. Fakat, denemeye değer. Cuma akşamı başlayan eğlence, Pazar gecesine kadar devam ediyor. Ünlü DJ’ler zevkinize göre eski fabrikanın her iki katında da techno veya house müzik çalıyor. Yorgun düşenler, Panorama Bar’da içkisini yudumlayıp, dinlenip, Berghain’a geri giriyor. İlk girdiğinizde biraz ürkütücü olabiliyor, fakat kısa sürede alışıyorsunuz. Bir de, telefon ile resim çekmeye çalışırsanız, daha ne olduğunu bile anlayamadan kendinizi dışarıdaki toprak yolu kucaklarken bulmanız muhtemeldir.

Pearl, yukarıda bahsettiğim diğer mekanlara nazaran daha şık. Kaliteli dekorasyonu ve keyifli ortamı ile, misafirlerini çok güzel ağırlıyor. Burada, birçok DJ çalıyor. Hatta neredeyse, her gün bir başka ünlü ismin performansı gerçekleşiyor. Burası, Berlin "beyaz yakalılarının" iş çıkışı yorgunluk atmak için uğradıkları ilk durak olarak da ün salmış. Biraz daha alışılagelmiş ve elit bir eğlence anlayışı arayanlar için ideal mekan.

Watergate de, kabinin önünde kot ve "converse"leriyle dans etmek isteyenler için ideal mekanlardan. Küçük fakat epey eğlenceli. Burada da, ünlü DJ'ler türlü setler çalıyorlar. Yaz aylarında havalar ısındığında ise, eğlence mekanın açık kısmında devam ediyor. Zira, mekan, nehrin üzerinde bulunuyor. Sadece gece değil, günbatımında ve akşam saatlerinde de oldukça keyifli bir ambiansa sahip.

Berlin geceleri, genel anlamda salaş. Dolayısıyla şıkır şıkır bir elbise ve topuklu ayakkabılarınızla gece klübünün yolunu tutmayı sevenlerdenseniz, işiniz biraz zor. İşin ilginç yanı, Avrupa'nın geri kalanında, şık giyinmeyenler kapıda kalma riski ile karşı karşıya kalırken, Berlin'de durum tam tersi. Berlin’de gece en şık yere de gitseniz, çok süslenmenize gerek yok. Hatta Berghain’a girmek istiyorsanız, süslenmemenizde fayda var!

#berlin #gece #klup

Son Yazılar