İddia ediyorum, bu seyahatin sonunda, en sevdiğiniz hayvanlar, Lama'lar olacak...

Gezdiğim yerler arasında uçuşunda en zor dakikaları geçirdiğim, fakat binlerce kilometre yol katedip görülmeye en çok değdiğini düşündüğüm ülke Peru. Güney yarım kürede yer aldığından, seyahate çıktığımız Ağustos ayında, Peru'da kat kat kazaklarla gezdik. Gerçi, Peru'nun soğuğu Türkiye'nin ayazının yanında hiç kalır, ama yine de hazırlıklı gitmekte fayda var. Zaten, sürekli yürüyüşte, tırmanışta veya kaybolma korkusuyla nefes nefese tur rehberini gözden kaçırmamak için koşuşturma halinde olduğunuzdan, üşümüyorsunuz ve unutmayın ki yanınıza şık bir şeyler almanız gerekmiyor. Alın kotunuzu, montunuzu, sırt çantanızı, butonunuzu yeter. Evet, butonunuzu. Zira, dağlara tepelere tırmanıp küçük artistlikler yaparken, bu butona ihtiyacınız olacak.

Lima

Lima, Pasifik Okyanusu'nun kıyısında, muhteşem bir sahil şehri. İnsanları inanılmaz misafirperver, çevre yemyeşil. Şehirde, sahil şeridi Barranco, şehrin eski merkezi Centro Historico de Lima, eski kalıntıları görebileceğiniz Caral ve muazzam bir Katedral var. Sahilde yer alan El Parque del Amor adlı iki sevgilinin devasa heykeli de, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir başka yer. Eğer şehirde geçirebileceğiniz geniş bir süreniz varsa, Katedralleri tek tek gezmenizi öneririm. Zira, her biri görülmeye değer.

*Peru'daki diğer şehirlere dair seyahat notlarına göz atmak için, harita üzerinde ilgili şehrin üzerine tıklayabilirsiniz!

#PERU

Son Yazılar